تبلیغات
>>> خرید داروهای چاق کننده - چاقى و شیرین كننده هاى كم كالرى
پنجشنبه 23 شهریور 1391  06:43 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: sima abbasi
نوع مطلب: article ،


در روزنامه شرق روز یكشنبه ?? مهر ???? مقاله اى تحت عنوان شیرین كننده هاى كم كالرى توسط آقاى محمد ملائكه ترجمه و چاپ شده بود. در این مقاله توضیح نسبتاً مفصلى درباره انواع شیرین كننده هاى موجود در بازار اروپا و آمریكا داده شده و در پایان این مقاله درباره رابطه بین شیرین كننده ها و سلامتى آمده است كه این مواد به شرط آنكه هماهنگى بین فعالیت هاى جسمى و انتخاب غذاى مناسب وجود داشته باشد، بسیار موثر هستند.
در چند سال گذشته گزارش هاى بسیارى در مورد سلامت شیرین كننده ها در نشریات مختلف پزشكى منتشر شده و آن ترس و واهمه اى كه مصرف این مواد باعث ایجاد سرطان مى شود، امروزه دیگر مورد بحث نیست. ولى سئوال مهم دیگرى كه مطرح است این است كه آیا شیرین كننده هاى بدون كالرى باعث كاهش وزن مى شوند یا نه؟
در كنفرانس سالیانه انجمن دیابت آمریكا كه امسال در شهر سن دیه گو كالیفرنیا برگزار شد خانم شاروا فاولر گزارش یك تحقیق 12 ساله را كه به وسیله دانشگاه تگزاس در شهر سن آنتونیو انجام شده بود ارائه كرد.
در این تحقیق تاثیر نوشیدنى هاى حاوى شیرین كننده هاى بدون كالرى (رژیمى) بر روى افزایش وزن و مقایسه آن با نوشیدنى هاى معمولى بررسى شده است. این تحقیق بر روى 1500 نفر كه سن آنها بین 18 تا 45 سال بود انجام شده است. در این بررسى ??? نفر از این افراد در هنگام شروع تحقیق وزن طبیعى داشتند ولى در خاتمه بررسى بیش از یك سوم آنها دچار اضافه وزن متوسط یا شدید شده بودند. در این تحقیق دو گروه وجود داشتند. گروه اول در روز بین نصف تا دو قوطى از نوشیدنى هاى رژیمى مصرف مى كردند و گروه دوم افرادى بودند كه به همین مقدار از نوشیدنى هاى معمولى حاوى كالرى استفاده كرده بودند. وقتى نتیجه این گزارش در شهر سن دیه گو اعلام مى شد، همگى ما منتظر این بودیم كه كسانى كه از نوشیدنى هاى معمولى داراى كالرى استفاده كرده بودند در خاتمه این بررسى وزن بیشترى پیدا كنند ولى با كمال تعجب اعلام شد گروهى كه از نوشیدنى هاى رژیمى استفاده كرده بودند بیش از گروه دوم اضافه وزن پیدا كرده بودند. یعنى نوشیدنى هاى رژیمى نه تنها باعث كاهش وزن این افراد نشده بلكه موجب افزایش وزن آنها نیز شده است. در این گزارش آمده است در كسانى كه نیم تا ? قوطى از نوشابه هاى رژیمى مصرف كرده بودند ?? درصد و در كسانى كه ? تا ? قوطى از همان نوشابه ها را مصرف كرده بودند ?? درصد شانس افزایش وزن را زیاد كرده بود. یعنى هرچند این افراد نوشابه هاى رژیمى بیشترى مصرف كرده بودند وزنشان بیشتر از گروهى كه كمتر از این نوشابه ها استفاده كرده بودند زیاد شده بود. جالب توجه است كسانى كه مخلوطى از نوشابه هاى رژیمى و معمولى را استفاده كرده بودند بیشتر از هر دو گروه دچار افزایش وزن شده بودند. در این كنفرانس دلیل موجه و قانع كننده اى براى این افزایش وزن ارائه نشده بود. خانم فاولر اعلام كرد كه ممكن است افرادى كه از نوشیدنى هاى رژیمى استفاده كردند به طور طبیعى در حال چاق شدن بودند و همزمان با آن نوع نوشیدنى شان را عوض كردند و چاقى آنها روند طبیعى داشته و این نوشیدنى هاى رژیمى تاثیرى بر روى چاقى آنها نداشته است. به نظر مى رسد این توجیه، دلیل قانع كننده اى نبوده و در ادامه نتایج این بررسى متخصصین علوم تغذیه و متخصصین بیمارى دیابت نظریات مختلفى را ارائه دادند كه جالبترین آنها مربوط به گزارش خانم Laseiee Bonci كه یك متخصص تغذیه است بود كه عنوان كرد: «مهم آن است كه چى و چه مقدار در بشقاب شما است نه در لیوان شما.» كه اشاره اى به این بود كه نوشیدنى ها چه رژیمى و چه غیررژیمى تاثیر مهمى در كاهش وزن ندارند بلكه آنچه باعث لاغر شدن یا چاق شدن و افزایش وزن افراد است مقدار غذایى است كه در بشقاب غذاى آنها وجود دارد.
گرچه چاقى در جوامع غربى علل بسیار و متنوعى دارد ولى در ?? سال گذشته با افزایش مصرف نوشیدنى هاى رژیمى یا قندهاى بدون كالرى به همین نسبت وزن افراد این جوامع نیز زیاد شده است. با وجود اینكه این موضوع نمى تواند تنها عامل چاقى و افزایش وزن باشد ولى مطمئناً یكى از عوامل چاقى در جوامع غربى مى تواند همین مصرف انواع مختلف نوشیدنى ها و شیرین كننده هاى بدون كالرى باشد.
آنچه خانم فاولر در گزارش خود آورده شروع یك بحث مفصل و دامنه دار در آینده خواهد بود و جوامع پزشكى و بهداشتى در مورد آن به طور مفصل صحبت خواهند كرد.
به اعتقاد من هم نوشیدنى هاى رژیمى باعث افزایش وزن مى شوند و دلیل این افزایش وزن به طور ساده به شرح زیر است:

در افراد سالم قند خون در شرایط متفاوت بین ?? تا ??? است و در هنگام ناشتا ??? و بعد از مصرف غذا معمولاً كمتر از ??? است. مكانیسم هاى بسیارى در بدن وجود دارد كه این عددها را ثابت نگه مى دارد. یكى از این مكانیسم ها درك مزه شیرینى به وسیله زبان در انسان ها است كه این حس و مقدار شیرینى به وسیله رشته هاى عصبى به مغز منتقل مى شود و از مغز هم به وسیله رشته هاى عصبى به كبد انتقال داده مى شود و كبد نیز به نسبت ماده شیرینى كه در دهان گذاشته مى شود مقدارى قند تولید كرده و وارد گردش خون مى كند. تولید قند در كبد و ریخته شدن آن در خون باعث تحریك سلول هاى تولیدكننده انسولین در لوزالمعده شده و این عمل باعث ترشح مقدارى انسولین از سلول   هاى لوزالمعده و ورود آن به جریان خون مى شود. به همین دلیل وقتى شیرینى از دهان به معده مى رسد و از طریق روده  ها جذب خون مى شود مقدار انسولین آماده در خون وجود دارد كه بلافاصله این قند را وارد سلول هاى بدن كرده و مقدار قند خون را ثابت نگه مى دارد. مكانیسم بدن در مورد نوشیدنى هاى معمولى داراى كالرى دقیقاً به همین شكل عمل مى كند. بنابراین زمانى كه قند موجود در نوشابه وارد گردش خون مى شود به وسیله انسولینى كه قبلاً در خون وارد شده به سلول هاى بدن هدایت مى شود. در صورتى كه در نوشابه هاى رژیمى شیرینى آنها بیشتر از شیرینى نوشابه هاى عادى است و شیرینى آنها نیز به وسیله سلول هاى زبان احساس شده و به مغز منتقل مى شود و مغز هم به كبد دستور مى دهد كه مقدار بیشترى قند به داخل خون بریزد و این مقدار زیاد قند وقتى در جریان گردش خون مى گیرد باعث مى شود سلول هاى سازنده انسولین در لوزالمعده مقدار زیادى انسولین درست كنند اما چون شیرینى این نوشیدنى ها به وسیله سلول هاى روده كوچك شناسایى نمى شوند بنابراین جذب خون نشده و یا اگر جذب خون هم شوند در بدن جزء مواد قندى شمرده نمى شوند و براى سوخت و ساز احتیاج به انسولین پیدا نمى كنند. در نتیجه مقدار زیادى انسولین بدون مصرف در خون مى ماند و اضافه بودن انسولین در خون باعث چاقى، جلوگیرى از سوخت و ساز چربى ها در بدن و نیز موجب افزایش اشتها شده و شخص مجبور مى شود كه از غذاهاى دیگر اطراف خود بیش از حد معمول استفاده كند. مجموعه این سه عامل باعث افزایش وزن در كسانى از نوشیدنى هاى رژیمى استفاده مى كنند، مى شود. مطمئناً آنچه گفته شد احتیاج به بررسى و تحقیق بیشترى دارد تا جزئیات آن مشخص و معلوم شود. با وجود اینكه هنوز گزارش خانم فاولر در انجمن دیابت آمریكا در شهر سن دیه گو در هیچ یك از ژورنال هاى پزشكى چاپ نشده است و مسلماً بعد از چاپ آن در نشریات پزشكى بحث هاى بیشتر و نظریات متفاوتى در این مورد ارائه خواهد شد، ولى باید در نظر داشت كه نوشیدنى هاى رژیمى و شیرین كننده هاى بدون كالرى یكى از اركان اقتصادى كشورهاى غربى است و سالیانه میلیاردها دلار از هزینه هاى عمومى صرف این مواد مى شود و هرگونه اظهارنظر در این مورد باعث بروز جنجال هاى مخالف و موافق با آن خواهد بود.بحث آخر اینكه بهترین نوشابه براى افراد دیابتى و غیردیابتى چیزى جز آب نیست و بهترین رژیم غذایى چیزى جز كم خوردن نیست.

   


نظرات()  
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

>>> خرید داروهای چاق کننده